Ártatlanul zártak börtönbe egy embert, mert az MI azt találta, hogy bűnös – a férfi most perel
Michael Williams közel egy évet töltött a rácsok mögött, pedig nem követett el semmit. Egy számítógépes rendszer azonban mégis bűnösnek mondta ki őt.
Michael Williams közel egy évet töltött a rácsok mögött, pedig nem követett el semmit. Egy számítógépes rendszer azonban mégis bűnösnek mondta ki őt.
A „digitális biológia” új korszakába repítheti a tudósokat egy algoritmus, amely rövid idő alatt is fehérjék tízmillióiról volt képes adatot szolgáltatni.
Hátborzongató eredménye lett annak a kísérletnek, amihez az OpenAI különleges MI-jét használták fel. Arra voltak kíváncsiak, hogy a gép szerint hogyan fest egy fekete lyuk belseje.
„Érdekes dolgokkal foglalkozni és meggazdagodni” – ez az ars poeticája a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) Biokémiai Intézete 41 éves igazgatójának, akinek a rákkutatásban is előrelépést ígérő, mesterséges intelligenciára épülő eljárásról szóló cikkét nemrég közölte a Nature folyóirat. Első generációs értelmiségi, dolgozott a Zürichi Műszaki Egyetemen, majd Svájc és a tervezett Harvard helyett hazatért Szegedre. „Magyarországon vadkapitalizmus van, nagyok a szélsőségek, nagyobbat lehet bukni, de jobban ki is lehet lőni” – mondja. HVG-portré.
A termékinformációk védelmének megsértésére hivatkozva.
Akár vicces, akár hasznos videók is készíthetők az alábbi, mesterséges intelligenciával támogatott weboldalon.
Pár év múlva már olyan filmek is készülhetnek, amelyeket a főszereplő fizikai jelenléte nélkül, de az ő arcát és hangját használva forgattak le. A most még fikciónak tűnő elképzelés bizonyos részei valójában már most is itt vannak. De hogyan tartsuk kordában? Egyáltalán: van elég tudásunk ehhez? Erről beszélget Papp László programtervező matematikus, Andersen Dávid újságíró és kommunikációs szakember, valamint Kovács Gergely AR- és VR-kutató.
Mesterséges intelligenciával működő szoftver értékeli azonnal a stroke gyanújával felvettek koponya CT leleteit egy EU-s támogatással megvalósuló magyarországi programnak köszönhetően.
Podcastunkban Szücs Imre Principle Data Science & Machine Learning mérnökkel a pénzintézetek kapcsán a mesterséges intelligencia szerepéről, a gépi tanulásról, a modernizáció lépésiről, de az etikus hackerekről is beszélgettünk.
A Facebookot is magába foglaló Meta nyújt segítséget a legnépszerűbb online enciklopédiának. Nem új oldal indul, a meglévőt akarják jobbá tenni.
Kínában eddig is igen komolyan vették a technológiát, ha megfigyelésről és adatgyűjtésről volt szó. Egy új rendszer minden korábbin túltesz.
Lévay György 2010-ben vesztette el végtagjait, ma pedig mérnökként azon dolgozik, hogy tökéletesítse a robotkarokat. Itthoni tanulmányai után Amerikában fejezte be a mesterképzést, és célja, hogy minél inkább helyettesíthesse egy eszköz az elvesztett karokat. Történetével sokaknak ad reményt: küzdhetünk bármilyen problémával vagy traumával, van kiút. Az ember alkalmazkodóképessége végtelen, a technológia támogatásával pedig a legmerészebb álmainkat is túlszárnyalhatja. Interjú.
Hogyan befolyásolták a legnépszerűbb sci-fi művek napjaink technológiáit, sci-fi-e a Csillagok háborúja, és miért mindig csak a konfliktust találjuk vonzónak? Erről is szó esik az MI 2041, A jövőben történt című podcast nulladik adásában. A vendég: Kánai András író, jövőkutató.
Az univerzális eszközt nyílt forráskódú projektté alakítják, hogy mások is segíthessenek jobbá tenni.
A vizeletürítés megfigyelésére készített Audioflow egyelőre csak hangszigetelt környezetben működik, de már dolgoznak a fejlesztők az általánosan használható változaton.
Internetes mémaranybánya lett a Dall-E Mini nevű szoftver, ahol bármit kérhetünk, a mesterséges intelligencia egy percen belül lerajzolja nekünk. Az etikai problémák szinte azonnal felvetődnek, mindeközben minden egyes „rendelésünk” hozzájárul az AI előrelépéséhez – ez esetben például az önvezető autók elterjedéséhez.
Egy YouTube-ra felkerült videó megmutatja, hogyan nézne ki egy repülő szálloda, aminek sosem kellene landolnia.
Az OpenAI legújabb fejlesztése az emberi viselkedést figyelve tanulta meg, hogyan kell a Minecrafttal játszani.
Először használtak amerikai kutatók fotonikus (fényalapú) eszközben mesterséges intelligenciát, hogy kiküszöbölve számos hardverelemet, elképesztő tempójú képfelismerést érjenek el.
Blake Lemoine, a Google kényszerszabadságra küldött mérnöke szerint a program, amin ő is dolgozik, jogi segítséget kért tőle.